Backyard Ultra - mis see on?

Backyard Ultra on jooksuvõistluse formaat, kus peale igat täistunnil toimuvat uut starti peavad osalejad läbima 6,7 km. Järelejäänud aega enna uut starti võib kasutada puhkamiseks. Võistlus kestab nii kaua kuni järgi on jäänud ainult üks osaleja. Reeglite järgi loetakse ainult võitjat võistluse lõpetajaks, ülejäänud on kõik katkestajad.

Formaadi autor on Gary “Lazarus Lake” Cantrell (fotol) kes alates 2012 aastast peab iga aastaselt oma kodus, USA’s Tennessees võistlust nimega “Big’s Backyard Ultra”

Backyard Ultra maailmarekord on 85 ringi, ehk 570,03 km, mille püstitas Harvey Lewis aastal 2021 “Big’s Backyard Ultral” .

Eesti rekord 55 ringi, ehk 368,83 km kuulub Hannes Veidele, kes selle tulemuse sooritas 2021 “Heavy Metal Ultral” 

Heavy Metal Ultra

Heavy Metal Ultra on Keilas aastast 2019 toimuv Baltikumi ainuke Backyard Ultra. Eriliseks teeb võistluse igat starti tähistav rajuma rocki lugu. See on nagu segu jooksuvõistlusest ja rock kontserdist. Playlisti panevad kokku osalejad ise registreerimisel küsitud soovilauludest. Kuna formaadist tulevnevalt viidavad osalejad koos nii joostes kui ringide vahel palju aega, siis tekitab see võistlusele erilise atmosfääri. Need kes alles alustavad pikemate maade jooksmisega ja ei pretendeeri võitjaks, leiavad endale väljakutse kas oma pikima distantsi jooksmisest või näiteks seitsme ringi läbimisest, sest kõik vähemalt seitse ringi läbinud saavad spetsiaalse medali.

Marathon100 auhinnad:

2019 – Heavy Metal Ultra. Parim uus jooksuvõistlus. 

2019 – Heavy Metal Ultra. Teine koht väikeste jooksuvõistluste kategoorias.

2020 – Heavy Metal Ultra Christmas Special. Parim jooskuvõistlus Eestis väikeste jooksuvõistluste kategoorias

2020 – Heavy Metal Ultra. Teine koht väikeste jooksuvõistluste kategoorias.

2020 – Heavy Metal Ultra Christmas Special. Parim uus jooksuvõistlus Eestis.

 

days
:
hrs
:
min
:
sec

HMU 2023